Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Silny wiatr w województwie śląskim. W porywach...

Data dodania: 2018-10-23
Śląskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie o silnym wietrze na terenie naszego województwa. Wieczorem ma wiać w porywach nawet z prędkością 95 km na godz. więcej »
 
 

Koalicja Obywatelska wygrywa w Sosnowcu przed PiS i...

Data dodania: 2018-10-23
Wybory prezydenta Sosnowca rozstrzygnęły się w pierwszej turze. Arkadiusz Chęciński może cieszyć się nie tylko z ponad 66-procentowego poparcia, ale też z większości, którą będ... więcej »
 
 

Katowice znów rozdają lokale na preferencyjnych...

Data dodania: 2018-10-23
To już XI edycja konkursu "Lokal na kulturę", który jest adresowany do osób z ciekawymi pomysłami na działalność kulturalną, artystyczną bądź twórczą. Wsparcie urzędu miasta... więcej »
 
 

Wybudują salę gimnastyczną w jedynej dzielnicy...

Data dodania: 2018-10-23
Będzie miała powierzchnię ponad 1,1 tys. metrów kwadratowych, półokrągły dach, a z siedzibą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu połączy ją nadziemny łącznik. Długo w... więcej »
 
 

W Bielsku-Białej największym wygranym może się...

Data dodania: 2018-10-23
Druga tura wyborów prezydenckich i konieczność utworzenia koalicji w radzie miejskiej - tak wygląda na razie powyborcza sytuacja w Bielsku-Białej. Najwięcej zależy teraz od Janusza Ok... więcej »
 
 

Zygmunt Frankiewicz rządzi od 25 lat. I znowu jest...

Data dodania: 2018-10-22
Prezydent Zygmunt Frankiewicz zdobył w niedzielnych wyborach 73 proc. głosów - wynika z nieoficjalnych informacji więcej »
 
 

Dawid Kostempski powalczy o prezydenturę w...

Data dodania: 2018-10-22
Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic, zdobył niecałe 42 proc. w niedzielnym głosowaniu. To oznacza, że czeka go druga tura wyborów więcej »
 
 

Mariusz Wołosz wygrywa wybory w Bytomiu. Ale o...

Data dodania: 2018-10-22
Z danych z niemal wszystkich komisji wyborczych w Bytomiu wynika, że zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich jest Mariusz Wołosz, kandydat Koalicji Obywatelskiej więcej »
 
 

Marcin Krupa wygrywa wybory w Katowicach. Prawie 60...

Data dodania: 2018-10-22
Marcin Krupa zdobył ok. 57 proc. głosów w Katowicach. To dane po przeliczeniu prawie połowy głosów w mieście więcej »
 
 

Andrzej Kotala wygrywa wybory w Chorzowie z ogromną...

Data dodania: 2018-10-22
Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa wygrał wybory prezydenckie w Chorzowie. Dane z większości komisji dają mu 64,8 proc. poparcia więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1929
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola