Belka
Środa, 29 Marca 2023   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Czy jest możliwe skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów?

Czy jest możliwe skrócenie zakazu prowadzenia...

Data dodania: 2022-12-05
Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest zachowaniem, które może doprowadzić do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. W Polsce taki czyn jest karany m.in czasowym lub stałym zakazem prowadzenia pojazdów. Nie mniej jednak sąd może skrócić okres, w którym obowiązuje zakaz. więcej »
 
Katowice: Katowickie rowery coraz bardziej popularne

Katowice: Katowickie rowery coraz bardziej popularne

Data dodania: 2022-10-27
24 października obchodzone było Międzynarodowe Święto Roweru! Katowice od lat stawiają na promocję roweru jako środka transportu. W mieście działa największy w regionie system wypożyczalni rowerów miejskich, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Choć sezon jeszcze trwa, to do połowy października zanotowano już ponad 190 tys. wypożyczeń rowerów! więcej »
 
Rower elektryczny z dopłatą przyszłością transportu

Rower elektryczny z dopłatą przyszłością...

Data dodania: 2022-09-02
Rosnące ceny paliw, troska o ekologię, walka z zatłoczonymi centrami miast – wiele wskakuje, że elektromobilność przyspieszy transformację transportu.  więcej »
 
Mercure Katowice Centrum obchodzi pierwsze urodziny!

Mercure Katowice Centrum obchodzi pierwsze urodziny!

Data dodania: 2022-08-30
Jeden z wiodących w zrównoważonym rozwoju hoteli, z imponującą ścianą zieleni świętuje rok działalności. Mercure Katowice Centrum na stałe wpisał się w krajobraz miasta i hotelową mapę Polski, dzięki zaangażowaniu w ochronę środowiska oraz nowoczesne rozwiązania, które przecierają szlaki dla całego krajowego sektora hotelarskiego. Jak zapowiada dyrektor hotelu, Andrzej Kleeberg – to dopiero początek! więcej »
 
Odloty tego ptaka to pierwsza oznaka końca wakacji

Odloty tego ptaka to pierwsza oznaka końca wakacji

Data dodania: 2022-08-19
Lato w pełni i ciągle korzystamy z dobrej pogody, na niebie pojawiły się jednak pierwsze oznaki, że wakacje zbliżają się ku końcowi. To pierwsze odloty do zimowisk jerzyków, niezwykle cennych ptaków, które usuwają z miast tysiące komarów. więcej »
 
Casting online

Casting online

Data dodania: 2022-08-19
Jeżeli Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę na planie filmowym i poczuć magię kina to w dniach 8.09 (zdjęcia dzienne) i 9.09 (zdjęcia nocne) w Katowicach będziemy realizować zdjęcia do nowego serialu kryminalnego realizowanego dla jednej z platform VOD. więcej »
 
S-NET – niezawodny Internet dla biznesu w Katowicach

S-NET – niezawodny Internet dla biznesu w Katowicach

Data dodania: 2022-05-05
Firma S-NET wyspecjalizowała się w dostarczaniu usługi dostępu do Internetu firmom i rozwiązań telekomunikacyjnych dla innych dostawców Internetu (ISP). S-NET zajmuje się również integracją rozwiązań IT w obszarach serwerów, sprzętu telekomunikacyjnego, urządzeń sieciowych oraz outsourcingu. Z oferty operatora, który działa w branży już od 2009 roku, mogą skorzystać przedsiębiorcy z Krakowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Katowic, Poznania i Wrocławia. więcej »
 
Jak konflikt w Ukrainie wpływa na nasz rynek mieszkaniowy

Jak konflikt w Ukrainie wpływa na nasz rynek...

Data dodania: 2022-04-20
Czy inwazja na Ukrainę wywarła wpływ na decyzje zakupowe nabywców mieszkań? Czy są opóźnienia w realizacji projektów mieszkaniowych? Czy pojawiły się trudności z pracownikami na budowach lub terminami dostaw materiałów budowlanych? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress pl     więcej »
 
Kwalifikacja wojskowa 2022

Kwalifikacja wojskowa 2022

Data dodania: 2022-04-12
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 grudnia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2022 r.  (Dz. U. z 2022 r. poz. 17)  czas trwania kwalifikacji wojskowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustalony został na okres od dnia 4 kwietnia 2022 r. do dnia 8 lipca 2022 r. więcej »
 
Konferencja inaugurująca konsultacje społeczne programu Fundusze dla Śląskiego 2021-2027

Konferencja inaugurująca konsultacje społeczne...

Data dodania: 2022-04-09
Zapraszamy do udziału w konferencji inaugurującej konsultacje społeczne projektu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (FE SL 2021-2027). więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2311
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola