Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Czy Manufaktura Świętego Mikołaja wykorzystała...

Data dodania: 2018-12-09
Na jeden dzień w roku gmach Urzędu Miejskiego w Sosnowcu zamienił się w Manufakturę Świętego Mikołaja, w której uwijały się elfy, zaś przed budynkiem stanęło zimowe wesołe mia... więcej »
 
 

7-latek zarobił w rok więcej niż większość...

Data dodania: 2018-12-09
Obudziłem się właśnie ze snu, w którym Mick Jagger dzielił się ze mną przemyśleniami co do gospodarowania pieniędzmi. Przypomniał mi przy okazji, że jego niespotykany sukces jest... więcej »
 
 

Peadar de Burca: Blue And Lonesome

Data dodania: 2018-12-09
I'm writing this after waking from a dream where Mick Jagger was giving me financial advice and generally reminding me that his immense, era-defining success is something I'm never likely ... więcej »
 
 

Wystawa o artyście, który nie miał umiaru....

Data dodania: 2018-12-09
Prace Andrzeja Urbanowicza, guru katowickiego niezależnego środowiska artystycznego, zderzone z dziełami współczesnych artystów, można oglądać na wystawie w Galerii Bielskiej BWA. więcej »
 
 

Feministki na kinowym ekranie. Śląska prapremiera...

Data dodania: 2018-12-09
14 grudnia w kinie Amok w Gliwicach odbędzie się śląska premiera fabularyzowanego dokumentu "Siłaczki" Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego o polskich emancypantkach sprzed 100 lat. więcej »
 
 

Greenpeace urządził happening, policja...

Data dodania: 2018-12-09
Greenpeace wyświetlił w niedzielę na katowickim Spodku laserowe napisy. Interweniowała policja. Na miejscu przetrzymano 19 osób, w tym reporterów "Gazety Wyborczej". Przed godz. 20 z... więcej »
 
 

Festiwal nienawiści w wykonaniu Jacka Międlara....

Data dodania: 2018-12-09
Jacek Międlar i Piotr Rybak przyjechali w niedzielę do Dąbrowy Górniczej. Spotkali się z oporem. "Tu są granice przyzwoitości", przeczytali na transparentach kontrmanifestantów. Na... więcej »
 
 

O górnictwie myślimy tylko od święta, przy...

Data dodania: 2018-12-09
O górnictwie przypominamy sobie tylko na Barbórkę i gdy zdarzy się katastrofa - mówiła prof. Ewa Chojecka we wprowadzeniu do zorganizowanej w Zabrzu 22. Międzynarodowej Konferencji Na... więcej »
 
 

Poranione karpie duszą się w brudnej wodzie

Data dodania: 2018-12-09
Działacze Fundacji Viva! mówią, że choć jest dopiero początek grudnia, dotarło do nich już kilkadziesiąt informacji o złym traktowaniu żywych karpi w sklepach na terenie całej Po... więcej »
 
 

Popularny szczyt może się bardzo zmienić....

Data dodania: 2018-12-09
Wysoka na ponad 30 metrów wieża widokowa, kilkusetmetrowa ścieżka spacerowa w koronach drzew i trzypoziomowy budynek z restauracją na ok. 100 osób - to wszystko może powstać na Czant... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1999
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola