Belka
Środa, 3 Marca 2021   imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Twój e-PIT 2020 czeka na ciebie od 15 lutego na e-US

Twój e-PIT 2020 czeka na ciebie od 15 lutego na e-US

Data dodania: 2021-02-12
„Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa - wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom" - wskazuje minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. więcej »
 
FW: urzędy skarbowe na Śląsku otwarte 2 dni w tygodniu

FW: urzędy skarbowe na Śląsku otwarte 2 dni w...

Data dodania: 2020-07-23
Od środy 22 lipca 2020 roku jest możliwy dostęp do urzędów skarbowych śląskiej KAS. więcej »
 
Nocowanie pl wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

Nocowanie pl wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

Data dodania: 2020-03-22
We wtorek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju apelowało, aby turyści cierpliwie obserwowali sytuacje i zamiast odwoływać urlopy, zmieniali termin wyjazdu na późniejszy. Całym sercem przyłączamy się do akcji ##ZmienTerminNieOdwoluj! więcej »
 
Dziewczyny mają moc! w Libero Katowice

Dziewczyny mają moc! w Libero Katowice

Data dodania: 2020-03-03
Tuż przed Dniem Kobiet, w piątek i sobotę 6 i 7 marca, Libero Katowice po raz kolejny odkryje siłę drzemiącą w dziewczynach: odważnych, pewnych swojej drogi i kreatywnych. Dziewczyny mają moc! to wyjątkowe wydarzenie, w którego programie znajdziemy targi z modą, akcesoriami, k o smetykami i dobrym designem, twórcze warsztaty oraz wiele inspirujących spotkań z ni e zwykłymi kobietami. więcej »
 
Pracujemy dużo, ale mało wydajnie – nowy raport o produktywności Polaków

Pracujemy dużo, ale mało wydajnie – nowy raport...

Data dodania: 2020-03-02
Statystyczny Polak w ciągu roku pracuje prawie o 54 dni więcej niż Niemiec. Mimo to wydajność naszej pracy jest niemal dwa razy niższa. Z czego to wynika? Odpowiedzi w swoim nowym raporcie poszukał portal ALEO com. więcej »
 
KAS pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym w corocznym rozliczeniu PIT

KAS pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym w...

Data dodania: 2020-03-02
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych (PZG) organizują akcję, która pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym złożyć roczne rozliczenie PIT.  Tłumacze języka migowego z PZG będą dostępni 9 marca i 2 kwietnia 2020 r. w wybranych urzędach skarbowych na terenie całego kraju. więcej »
 
KappAhl otworzy się w Libero. Będzie to jedyny sklep marki w Katowicach

KappAhl otworzy się w Libero. Będzie to jedyny...

Data dodania: 2020-02-24
Na początku kwietnia znana szwedzka marka powróci na handlową mapę stolicy Śląska. KappAhl, w najnowszym kompleksie handlowo-rozrywkowym w regionie, otworzy sklep w zupełnie nowym koncepcie. Fanów marki z pewnością ucieszy informacja, że będą w nim dostępne wszystkie linie i najnowsze kolekcje, także ta z metką XLNT czy superpopularna i adresowana do najmłodszych, Newbie. więcej »
 
Już 42,4 tys. podatników na Śląsku rozliczyło elektronicznie podatki

Już 42,4 tys. podatników na Śląsku rozliczyło...

Data dodania: 2020-02-19
Już od 15 lutego br. podatnicy mogą rozliczać swoje podatki za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Ze statystyk wynika, że  do poniedziałku 17 lutego br. do godziny 14.00 prawie 42,4 tys. śląskich podatników skorzystało z przygotowanego przez KAS zeznania podatkowego . I ta liczba stale rośnie. Śląskich podatników wyprzedzają tylko podatnicy z woj. mazowieckiego, którzy rozliczyli o 6 tys. więcej dokumentów elektronicznych e-pit. więcej »
 
Gratka dla fanów komiksów w Libero. Pierwsze takie targi w Katowicach i na Śląsku!

Gratka dla fanów komiksów w Libero. Pierwsze...

Data dodania: 2020-02-14
W dniach 21 i 22 lutego, Libero Katowice oraz magazyn Zwykłe Życie zapraszają wszystkich fanów komiksów na targi  Niech żyje komiks i ilustracja!  Na odwiedzających czekają wydawnicze nowości, spotkania z wyjątkowymi autorami i ilustratorami komiksów oraz cztery kreatywne panele warsztatów dla najmłodszych. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2309
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola