Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie Velostrady w Jaworznie. Relacja nr 2 Radio Katowice 30.09.18

 
Prędkośc do 50 kilometrów na godzinę, bezkolizyjne skrzyżowania i ..zero samochodów - w Jaworznie powstała pierwsza w Polsce autostrada dla rowerów czyli VELOSTRADA. Na 10-kilometrowej trasie znalazły się dwie kładki i jeden tunel. Władze miasta zapowiadają, że na trasie można spodziewać się kontroli policyjnych. Nie będą one jednak wymierzone w rowerzystów, a w kierowców samochodów, którzy będą chcieli wykorzystać Velostradę jako alternatywę dla zakorkowanych dróg. Jaworzno stawia na bezpieczeństwo drogowe. Zwężono drogi, zwolniono tempo kierowców, usunięto również wszystkie fotoradary. W ramach zmian powstała również wewnętrzna obwodnica miasta a także rondo holenderskie. W Radiu Katowice dziś relacje naszej reporterki Gabrieli Kaczyńskiej z rowerowej autostrady

 


Radio Katowice
 
Data pliku video: 2018-09-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola