Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymano dwie obywatelki Syrii.

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 

15 lipca na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach doszło do zatrzymania dwóch kobiet pochodzących z Syrii. Do Polski przyleciały z Grecji. Podczas weryfikacji tożsamości okazało się, że posiadają fałszywe dokumenty (dowody osobiste bułgarskie i hiszpańskie). Funkcjonariusze zwrócili uwagę na różnice w wizerunkach na zdjęciach. 

Kobiety przyznały się do próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski, aby później dostać się na zachód Europy. Dowody osobiste zakupiły od nieznanej osoby w Grecji. Imigrantki posiadały w swoim bagażu jeszcze kilka skradzionych dokumentów. Kobiety usłyszały już zarzuty. Będą zmuszone również powrócić do swojego kraju. Do tego czasu Straż Graniczna stara się o umieszczenie ich w zamkniętych ośrodku dla cudzoziemców. 

http://katowice.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola