Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Listopadowe weekendy za pół ceny" w Muzeum Śląskim

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
„Listopadowe weekendy za pół ceny

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum Śląskiego w ramach specjalnej akcji „Listopadowe weekendy za pół ceny". W piątki, soboty i niedziele oraz wyjątkowo w poniedziałek, 12 listopada, obowiązuje 50-procentowa zniżka na bilety wstępu do muzeum.

 

W kolejne trzy soboty i niedziele, począwszy od 10 listopada, polecamy oprowadzania po terenie i wystawach Muzeum Śląskiego, czyli „Byzuch u Ferdynanda" i „Rajzę po muzeum". „Byzuch" to spacer z przewodnikiem po terenie muzeum, możliwość zobaczenia z bliska zabytkowych budynków oraz poznania historii kopalni „Katowice" (dawniej „Ferdynand") i Muzeum Śląskiego. Oprowadzanie trwa ok. 90  min, po czym można indywidualnie zwiedzać wystawy w muzeum. Na „Byzuch" zapraszamy o godz. 12.00. Z kolei „Rajza", która rusza o godz. 12.30, umożliwia zwiedzenie wspólnie z przewodnikiem sześciu wystaw stałych Muzeum Śląskiego. Oprowadzanie trwa ok. 90 min i stanowi wstęp do zwiedzania indywidualnego. 

 

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami zapraszamy do przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka", gdzie podążając śladami Tomka Wilmowskiego, bohatera książek Alfreda Szklarskiego, poznamy tradycje mieszkańców pięciu kontynentów! W kolejne niedziele: 11 listopada o godz. 11.30, 18 listopada o godz. 11.30 oraz 25 listopada o godz. 11.30 i 14.00 w cenie biletu na wystawę „Na tropie Tomka" dzieci wraz z opiekunami będą mogli wziąć udział w animowanym przez aktorów oprowadzaniu po wystawie i przeżyć „Zaczarowane przygody na pięciu kontynentach". Uczestnicy będą bawić się, rozwiązywać zagadki i odkrywać na nowo sekrety wystawy. Czas trwania to 60 min. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

 

W listopadzie zapraszamy również na spotkania z kuratorami wystaw stałych, prezentowanych w muzeum. Zachęcamy do poznania bogatej kolekcji polskiej sztuki dawnej i współczesnej, galerii plastyki nieprofesjonalnej, galerii śląskiej sztuki sakralnej, kolekcji scenografii teatralnej i filmowej oraz multimedialnej, interaktywnej wystawy „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów", stanowiącej opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu 1989 roku. Oprowadzania kuratorskie po wybranych wystawach stałych odbywają się w soboty o godz. 14.00.

 

Zapraszamy także do odwiedzenia nowej wystawy czasowej – Triennale Grafiki Polskiej, która umożliwia zobaczenie najciekawszych polskich grafik powstałych w ostatnich trzech latach i zapoznanie się z najnowszymi trendami w tej dziedzinie sztuki. Na wystawie jest prezentowanych 97 prac (z 633 nadesłanych), które brały udział w zorganizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach konkursie.

 

50-procentowe zniżki w ramach akcji „Listopadowe weekendy za pół ceny" dotyczą wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego, „Rajzy po Muzeum", „Byzucha u Ferdynanda" oraz oprowadzania „Zaczarowane przygody na pięciu kontynentach". Akcja nie łączy się z innymi promocjami. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-20.00. Bilety można zakupić online oraz w kasach.

 

Dla gości muzeum dostępne są bezpłatne (do 4 godzin) miejsca parkingowe na parkingach podziemnym i naziemnym Muzeum Śląskiego – wjazd od ul. Dobrowolskiego. Na terenie Muzeum znajdują się restauracje i kawiarnie oraz sklep z wydawnictwami o sztuce i muzealnymi gadżetami.

, Źródło artykułu: Muzeum Śląskie w Katowicach, Autor zdjęć: Muzeum Śląskie w Katowicach
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola