Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kawa na ławę z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik | Radio Katowice, 02.11.18

 
Gościem Radia Katowice była Małgorzata Mańka Szulik – prezydent Zabrza, wieloletnia przewodnicząca Związku Metropolitalnego. Do polskich miast powoli wkrada się smog. Owszem - mamy program "Czyste Powietrze", ale przecież nie jest on adresowany do budynków wielorodzinnych. A to właśnie w miastach mamy problem z jakością powietrza, a nie na wsi. Jakie zatem mamy rozwiązania tego problemu? Dlaczego jednym z miast o najgorszym powietrzu jest Zabrze, w którym działa jedna z większych elektrociepłowni? Dlaczego tak duże obszary naszych miast nie są podłączone do centralnego ogrzewania? A jeśli smog jest zjawiskiem ekonomicznym - dlaczego nie potrafimy znaleźć sposobu na jego rozwiązanie?

 


Radio Katowice
 
Data pliku video: 2018-11-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola