Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Awantura na szczycie w Katowicach! Cały świat mówi o Polsce | Życie24h

 
Katowice w dniach 3-14 grudnia gościć będą Szczyt Klimatyczny ONZ. Trwające od wczoraj spotkanie zwróciło na Polskę oczy całego świata, niestety głównie w sensie negatywnym. Po wypowiedziach Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego wybuchła awantura. Katowice przez jeszcze 10 dni będą klimatyczną stolicą świata. Spotkanie przykuło światową uwagę nie tylko dzięki obecności Arnolda Schwarzeneggera, światowej sławy kulturysty i aktora, a także gubernatora Kalifornii w latach 2003-2011, ale także z racji wydarzeń odbieranych jako stanowiące obrazę dla idei walki z ociepleniem klimatu. Polskie władze postanowiły, że z tak ważnego spotkania uczynią promocję polskiej energetyki opartej w niemal 90 proc. na węglu. Po pierwsze wewnątrz miejsca odbywania się paneli ustawiono instalację, mającą promować Katowice. Jako że ich największym bogactwem jest węgiel i jego wydobycie, instalacja składa się z klatki częściowo wypełnionej prawdziwym węglem oraz zestawu pochodzących z jego przetwarzania biżuterii kosmetyków. Sytuację pogorszyły jedynie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem w kwestii walki z globalnym ociepleniem deklaracje prezydenta i premiera. Katowice: szczyt klimatyczny okazał się skandalem i awanturą Podczas gdy inne kraje zastanawiają się nad całkowitym odejściem od energetyki węglowej, Andrzej Duda na otwarcie COP24 stwierdził, że Polska zmierza w całkowicie innym kierunku. Jak stwierdził Prezydent RP, pokłady tego surowca, które starczą jeszcze na 200 lat, muszą nadal stanowić o naszej niezależności energetycznej. Wbrew najnowszym badaniom, które pokazują, że do 2050 roku należy całkowicie zrezygnować ze spalania węgla, polskie władze zamierzają w najbliższej przyszłości jeszcze bardziej na nią postawić. Wiąże się to również z odejściem od jakichkolwiek planów budowy elektrowni atomowej, czy inwestycji w elektrownie wiatrowe. W podobnym tonie wypowiadał się Mateusz Morawiecki, który na podstawie istnienie programu rozwoju elektromobilności stwierdził, że Polska jest jednym z liderów wali z globalnym ociepleniem. To wszystko oczywiście ku zdumieniu zagranicznych obserwatorów, dla których był do dopiero początek zaskoczeń. Szczyt Klimatyczny ONZ: wpadka za wpadką Dwa pierwsze dni Szczytu były serią porażek. Ostatecznym dowodem na to jest menu, które podano dziś na kolację. Składa się ono bowiem niemal w całości z mięsa, którego globalna produkcja w ogromnym stopniu przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych do naszej atmosfery. Jak podaje NaTemat, na stole znalazły się same frykasy, które roztopiłyby serce niejednego miłośnika ciężkostrawnego jedzenia. Goście mogli uraczyć się szynką parmeńską, wołowiną z wędzonym boczkiem, czy pierogi z mięsem. Niektórzy uczestniczy Szczytu zgodnie stwierdzili, że podane dania ich obrażają. Zgodnie z raportem ONZ produkcja mięsa i jego obróbka, głównie wędzenie odpowiadają za aż 14,5 proc. gazów cieplarnianych, które niszczą Ziemię. Szybko obliczono, że wystawione na stół COP24 menu przyczyniło się wyemitowania tylu

 


Życie 24h
 
Data pliku video: 2018-12-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Katowice - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce w województwie Śląskim, zajmujące powierzchnię 164,64 km kw.

Na atrakcje przyrodnicze składają się: zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Zespół Kłodnica”, użytki ekologiczne – Płone Bagno oraz Stawy na Tysiącleciu (nad stawem Maroko), rezerwaty przyrody – „Las Murckowski” i „Ochojec”, czy Katowicki Park Leśny.  Atrakcje turystyczne zaś stanowią: pałac Goldsteinów i pałac w Załężu, budowle mieszkalne z XIX i początku XX wieku(osiedle Giszowiec i Nikiszowiec), zabytkowe kościoły(Św. Michała Archanioła z XVI wieku, Kościół Mariacki czy katedra Chrystusa Króla - największa katedra w kraju) oraz siedemnastokondygnacyjny oparty na  stalowej konstrukcji szkieletowej Drapacz Chmur z 1934 roku.

Katowice należą do największych w kraju ośrodków miejsko – przemysłowych. Główną gałąź gospodarki regionu stanowi sektor usługowy.

Przez Katowice przebiegają: trzy trasy europejskie – E40, E75 i E462, autostrada A4 oraz trzy drogi krajowe nr – 79, 81 i 86.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola